UA
RU

Легалізація криптовалюти в Україні та інноваційні продукти

Дата обновления: 29.12.2023 13:06

З кожним днем власників віртуальних активів в Україні, як і в усьому світі, стає все більше, бо все більше людей бачить перспективи цифрових валют, тому обирають їх для інвестування. Чого ж чекати від українського ринку криптовалют в найближчий час? Свою експертну думку щодо цього висловили авторитетні особи: Кирило Хом'яков (генеральний менеджер Binance в Україні), Гліб Удовиченко (СЕО Whitepay), Іван Савич (Community Manager Conflux Ukraine), Вадим Груша (СЕО та співзасновник Trustee Plus).

Прогнози на найближче майбутнє

З початку року і по сьогоднішній день ринок віртуальних валют в нашій країні у стані стагнації, якихось перспектив для його розвитку немає. Груша вважає, щоб почалися якісь зміни, важливо, щоб криптовалюта перестала ототожнюватися НБУ з незаконним гральним бізнесом, який заборонено в країні. Також важливо, щоб почав діяти закон «Про віртуальні активи».

Ринок віртуальних валют, як вважає Хом'яков, буде врегульовано на законодавчому рівні. Вже сьогодні оновлений закон «Про віртуальні активи», куди внесені норми європейського регламенту MiCA, проходить процедуру реєстрації у Верховній Раді. Якщо цифрові гроші будуть легалізовані в Україні, це відкриє неймовірні можливості для держави та власників віртуальних активів. Зокрема, це дозволить залучати інвестицій, створити нові робочі місця, як наслідок, економіка України зможе розвиватись.

Як вважає Савич, щоб криптовалютний ринок країни легально працював, потрібне його державне врегулювання. Варто відзначити, що Україна увійшла до п’ятірки лідерів серед країн, які почали використовувати цифрові гроші цього року (рейтинг Chainalysis), число власників цифрових грошей в Україні лише збільшується. Врегулювання ринку дозволить збільшити надходження податків до бюджету держави.

Удовиченко вважає, що сьогодні вкрай складно щось прогнозувати. Реальними кроками української влади у цій сфері може стати закінчення роботи над проектом закону, який легалізує криптовалюту в Україні, а Верховна Рада ухвалить його.

                                                Список криптобірж України: де торгувати криптовалютою з гривнею
 

BitCapital - Позики в криптовалюті USDT

Подати заявку

Як прискорити легалізацію віртуальної валюти в Україні?

Чим швидше цей ринок стане легальним, тим краще для національної економіки. Генеральний менеджер Binance в Україні говорить про максимальну підтримку цього процесу в країні. Для цього створено робочу групу, учасники якої розробляють стратегію впровадження технологій блокчейн та створення українського ринку цифрових активів.

Хом'яков вважає, що розумне регулювання ринку віртуальних валют з боку держави забезпечить прозоре середовище для бізнесу та користувачів, а також всієї країни. На сьогоднішній день суттєві обмеження для цього створюють військові дії в країні. Прискорити легалізацію дозволить оперативне ухвалення закону «Про віртуальні активи».

На думку Івана Савича швидкість прийняття законодавчих і податкових норм залежить від багатьох факторів, включаючи також зацікавлених осіб, які беруть у цьому безпосередню участь. НБУ та банки – найважливіший фактор легалізації українського ринку крипти після того, як буде ухвалено регулюючий закон.

Незважаючи на те, що процес легалізації криптовалюти в Україні просувається, він доволі повільний. До того ж багато компаній вже авторизувалися в інших країнах, де регуляторне середовище сприятливе для роботи. Як вважає СЕО та співзасновник Trustee Plus, потрібні великі зусилля, щоб повернути хоча б частину бізнесу в Україну.

Удовенко зазначає, що до законопроекту, що розглядається, вже внесені найважливіші правки і висловлює сподівання, що Верховна Рада незабаром прийме їх.

Які інновації буде реалізовано?

Хом'яков говорить про те, що масове впровадження криптовалюти – основний напрямок стратегії Binance у нашій країні, тому була запущена навчальна онлайн платформа Крипто Школа, що включає спеціалізовані заняття у відеоформаті для знайомства з бокчейном і криптой. Також для українських користувачів нещодавно відкрито доступ до функції копі трейдера. Ведеться робота з доробки продукту, який забезпечить швидкий благодійний збір у цифрових валютах.

У планах Conflux Network запуск повної пілотної програми BSIM у Гонконгу до кінця 2023 року з подальшим розповсюдженням на всі держави, де є представництва компанії.

Whitepay нещодавно було запущено криптобанк, підтримку стрімінгових платформ та опцію інтеграції у стрімінг, щоб залучати інвестиції.

Діяльність Trustee, як стверджує Вадим Груша, спрямована на те, щоб ринок цифрових валют в Україні справді працював. У серпні було запущено карту з можливістю робити розрахунки в крипті зі свого рахунку по всьому світу. Сьогодні компанія далі працює у цьому напрямку.

Коментарі до статті

Комментариев нет. Напишите первый комментарий о статье.

Додати коментар

Ім'я: