Заробiвши певну кiлькiсть криптовалют на криптовалютнiй бiржi, українськi користувачі починають думати про те, як вивести кошти зі свого балансу. Є кiлька варiантiв. Криптовалюту можна виводити на крипто-гаманцi ("холоднi", "гарячi"), банківськi картки та рахунки.
Однаку цiй статтi ми будемо розбиратися з криптовалютними картками. Подивимося, що це за картки, як здiйснюються транзакцiї та якi є переваги перед криптообмiнниками. В кiнцi огляду зазначимо на чотири топових криптовалютних картки.
Під криптовалютною карткою пiдбазується платіжний iнструмент, який дає можливiсть користувачам не тiльки конвертувати цифровi монети у звичнi фiати (гривню, долари, євро), але й використовувати їх для повсякденних платежiв.
Ми вже звикли до покупок за допомогою банківських карток. В будь-якому магазині, супермаркеті, торговому центрi, пiдносите пластик до ПОС-термiналу i розраховуєтесь за покупку безналiчнiм способом. З карточкового рахунку списується потрібна кiлькiсть грошей (фiатних).
Все аналогiчно i при використаннi криптовалютних карток. Тiльки з гаманця, прив'язаного до неї, списується криптовалюта! Iншими словами, цифрова монета автоматично конвертується у гривні (долари, євро), т.е. фiатнi грошi.
Операцiя проста. Криптовалютний баланс поповнюється власником криптовалютної картки на сервiсi, який є емiтентом платіжного iнструменту. Коли криптовалютна картка використовується для оплати товару, емiтент конвертує криптовалюту у фiатнi грошi i вiдбувається списання коштiв. Далi починається фiатна транзакцiя, яку контролює постачальник платіжної iнфраструктури: це може бути обналiчування грошей або оплата за продукт.
Може виникнути питання: навіщо потрібнi криптовалютнi картки, коли є можливiсть провести обмiн цифрових грошей на фiатнi за допомогою криптообмiнникiв?
Це досить незручно. До того ж, на території України працюючі криптообмінники не мають офіційної ліцензії. Тому їхнім клієнтам доведеться вірити їм на "чесне слово". Отже, такі обмінники доведеться обирати, виходячи з відгуків та на основі рекомендацій від інших користувачів, яким вже були надані послуги.
Iншими словами, користувачам все одно доведеться довіряти цим емiтентам. Однак криптовалютнi картки є дорогим і складним сервісом. Тому не кожна компанія займається їх впровадженням. У них повинна бути висока репутацiя i вiдповiдний функцiонал для клiєнтiв.
Перейдемо до конкретних чотирьох криптовалютних карток.
Нацiональна платформа пропонує користувачам спеціальний додаток, в якому вiдкривається криптовалютна картка з пiдтримкою гривні. За допомогою платіжного iнструменту власник розраховується в термiнальнiй мережi.
Відбувається автоконвертацiя євро в гривню. Однак є лiмiти: 5 000 i 2 000 євро/день на транзакцiї i обналiчування коштiв. Криптовалютна картка працює i за межами України. Її можна додати в Apple/Google Pay i розраховуватися за покупки смартфоном. Нiяких вiдмiнностей вiд банківської картки!
Однак поповнення допускається i iншими цифровими монетами. Просто їх потрiбно буде обмiняти в додатку на потрiбну. Допускається поповнення криптовалютної картки з картки українського Monobanka: в гривнях вiд 1 000 грн., євро - 500 грн. Коmісiя за конвертацiю - 0,5% вiд операцiї.
Услуга за вiдкриття криптовалютної картки платна i коштує 10 євро. Прийдеться також пройти верифікацiю. На вибiр пропонуються три варiанти. За допомогою:
Якщо виникнуть проблеми, можна звертатися в пiдтримку на українськiй мовi.
Про популярнiсть криптовалютної картки Trustee Plus говорить той факт, що оформлено понад 20 тис. таких платіжних iнструментiв, а кiлькiсть користувачiв сервiсу перевалило за 100 тис.
Перший час криптовалютною карткою могли користуватися громадяни країн, що входять до Євросоюзу. Тепер вона доступна українцям, якi через війну з РФ, виявилися в Європі. Криптовалютна картка пропонується компанiєю MasterCard, може бути фiзичною i вiртуальною, дає можливiсть розраховуватися за товари/послуги криптовалютою i фiатом.
Порівняно з Trustee Plus, вона пiдтримує 10 цифрових монет.
Криптовалютна картка оформлюється безкоштовно. Якщо щомісяця з картки знімати вiд 400 євро, комісiя за використання банкомата вiдсутня. Лiмiт на щоденне обналiчування - 500 євро. При порушеннi умови стягнення - 2%. Лiмiт на всi транзакцiї - 30 тис. євро/день.
Кешбэк - 8%.
Якщо першi двi криптовалютнi картки були дебетовими, то Nexo - кредитна картка. Вона може бути вiртуальною i фiзичною, додаватися в Apple/Google Pay. Її на основi системи MasterCard випустила однойменна криптовалютна лeндингова платформа.
Цiкаво, що погашення боргу можна робити не одразу, а дочекатися бiльш вигiдного курсу для конвертацiї!
Плата за обслуговування вiдсутня. Немає мiнiмальних платежiв. Кешбэк пропонується в бiткоiнах або токенах Nexo.
Лiмiт на обналiчування - 10 тис. євро/мiс., кiлькiсть знятiв - 10 разiв. Однак обмiнювати криптовалюту в євро без зборiв можна до 20 тис./мiс.
Ще одна криптовалютна картка, створена на базi системи MasterCard. Вона вiртуальна i її випускає компанiя Kauri Finance. За її вiдкриття потрiбно заплатити $10. Першi 3 мiсяцi не потрiбно платити за обслуговування. Потiм - $5/мiс. За конвертацiю збiр складе 1%, а ось поповнення рахунку без комiсiй.
Криптовалютну картку можна додати в Apple/Google Pay i платити смартфоном. Можна використовувати додаток, який схожий на програми вiд банкiв. Обналiчування - в будь-яких банкоматах свiту. Транзакцiї мгновеннi.
В кiнцi зазначимо, що Kauri Finance об'єднали централiзовані послуги банкiв i децентралiзоване зберiгання криптовалют. В результатi забезпечується додаткова безпека засобам i зручне їх використання в повсякденному життi.
Звернiть увагу, що криптовалютнi картки все ще є вiдносно новим продуктом i iснує певний ризик, пов'язаний з їх використанням. Тому перед тим, як використовувати криптовалютну картку, важливо ретельно вивчити умови та ризики.
Коментарів немає. Напишіть перший коментар про статтю.