При виявленні, що проведена будь-яка операція з використанням банківської картки без вашого відома, потрібно зразу ж повідомити банк про факт несанкціонованих дій, щоб заблокувати її. Простіше і швидше зробити це, набравши телефон «гарячої лінії» обслуговуючої банківської установи. Найчастіше ця послуга надається банками. У деяких випадках, щоб картка була заблокована, потрібно пройти процедуру ідентифікації, повідомивши свої паспортні дані, дату народження та місце проживання. Якщо при отриманні банківського пластику було вказано слово-код, співробітник «гарячої лінії» може звернутись з проханням назвати його.
Після блокування картки потрібно спробувати з'ясувати, де було виконано операцію (у якій країні, населеному пункті, на якій вулиці), а також яким чином її хотіли провести (отримати готівку в банкоматі, розплатитися за покупки в магазині, сплатити товар чи послугу в інтернеті). Знаючи це, можна зрозуміти, чи використовувалася карта кимось із родичів чи знайомих. Наприклад, якщо гроші з картки знімали в банкоматі біля будинку, висока ймовірність того, що це зробив хтось із родичів. Необхідно просто поцікавитися у членів сім'ї, чи не брали вони картку.
Потрібно відвідати відділення банку, щоб подати заяву про зникнення конкретної суми з картки. Необхідно повідомити:
В відділенні потрібно запросити роздруківку операцій по картці та написати заяву про те, що конкретні транзакції ви не проводили. Банк буде проводити розслідування для можливості повернення фінансів.
Заяву з аналогічним змістом слід подати до правоохоронних органів, які займатимуться пошуком шахраїв.
Після отримання заяви клієнта з інформацією, що з його картки викрадено кошти, банк буде розслідувати цей інцидент. Терміни регламентовані операційними правилами Міжнародних платіжних систем.
Повернення викрадених грошей на картку можливе, якщо під час вказаної в заяві транзакції не вводився ПІН-код. У всіх інших випадках кошти повернути неможливо. Питання про повернення коштів може вирішитись як швидко, так і зайняти деякий час. Якщо банк, який обслуговує операції з картами, не згоден з операціями, які вказані в заяві клієнта, як такі, що він не проводив, chargeback може затягтися. У більшості випадків повернення коштів на картку клієнта займає 2-3 тижні, але коли Міжнародна платіжна система відправляє банку емітенту кошти, термін повернення становить 45 днів. Впродовж цього часу банку-еквайєру потрібно розглянути претензію клієнта.
Якщо протягом встановленого періоду від банку-еквайєра не надав опротестування, кошти повертаються на картку клієнта. Якщо ж він не визнав зазначені транзакції як шахрайські, можливе повторне опротестування банком-емітентом та клієнтом, для чого потрібно подавати додаткові документи. Усі витрати, які будуть виникати, як правило, несе власник картки.
Банк має право не проводити роботу по розслідуванню несанкціонованої операції або припинити її в таких випадках:
Оцінити перевагу отримання смс-повідомлення про будь-яку операцію по карті з’являється можливість саме в таких неприємних ситуаціях. Тому варто підключити цю послугу, щоб отримувати оперативну інформацію, зберегти свої гроші та уникнути стресу.