UA
RU

Що робити, якщо з картки зникли гроші?

Дата обновления: 15.02.2024 18:26

При виявленні, що проведена будь-яка операція з використанням банківської картки без вашого відома, потрібно зразу ж повідомити банк про факт несанкціонованих дій, щоб заблокувати її. Простіше і швидше зробити це, набравши телефон «гарячої лінії» обслуговуючої банківської установи. Найчастіше ця послуга надається банками. У деяких випадках, щоб картка була заблокована, потрібно пройти процедуру ідентифікації, повідомивши свої паспортні дані, дату народження та місце проживання. Якщо при отриманні банківського пластику було вказано слово-код, співробітник «гарячої лінії» може звернутись з проханням назвати його.

Після блокування картки потрібно спробувати з'ясувати, де було виконано операцію (у якій країні, населеному пункті, на якій вулиці), а також яким чином її хотіли провести (отримати готівку в банкоматі, розплатитися за покупки в магазині, сплатити товар чи послугу в інтернеті). Знаючи це, можна зрозуміти, чи використовувалася карта кимось із родичів чи знайомих. Наприклад, якщо гроші з картки знімали в банкоматі біля будинку, висока ймовірність того, що це зробив хтось із родичів. Необхідно просто поцікавитися у членів сім'ї, чи не брали вони картку.

Подальші дії

Потрібно відвідати відділення банку, щоб подати заяву про зникнення конкретної суми з картки. Необхідно повідомити:

  • в якому місці та за яких умов використовувалася картка в останній раз (зняття готівки в банкоматі, розрахунок за покупки в магазині та ін.);
  • кому були відомі дані картки або PIN-код.

В відділенні потрібно запросити роздруківку операцій по картці та написати заяву про те, що конкретні транзакції ви не проводили. Банк буде проводити розслідування для можливості повернення фінансів.

Заяву з аналогічним змістом слід подати до правоохоронних органів, які займатимуться пошуком шахраїв.

Кредитна картка Card Blanche White+

Подати заявку

Строки відшкодування

Після отримання заяви клієнта з інформацією, що з його картки викрадено кошти, банк буде розслідувати цей інцидент. Терміни регламентовані операційними правилами Міжнародних платіжних систем.

Повернення викрадених грошей на картку можливе, якщо під час вказаної в заяві транзакції не вводився ПІН-код. У всіх інших випадках кошти повернути неможливо. Питання про повернення коштів може вирішитись як швидко, так і зайняти деякий час. Якщо банк, який обслуговує операції з картами, не згоден з операціями, які вказані в заяві клієнта, як такі, що він не проводив, chargeback може затягтися. У більшості випадків повернення коштів на картку клієнта займає 2-3 тижні, але коли Міжнародна платіжна система відправляє банку емітенту кошти, термін повернення становить 45 днів. Впродовж цього часу банку-еквайєру потрібно розглянути претензію клієнта.

Якщо протягом встановленого періоду від банку-еквайєра не надав опротестування, кошти повертаються на картку клієнта. Якщо ж він не визнав зазначені транзакції як шахрайські, можливе повторне опротестування банком-емітентом та клієнтом, для чого потрібно подавати додаткові документи. Усі витрати, які будуть виникати, як правило, несе власник картки.

Коли у задоволенні претензії можуть відмовити?

Банк має право не проводити роботу по розслідуванню несанкціонованої операції або припинити її в таких випадках:

  • клієнт не подав заяву про зникнення грошей з картки у встановлений термін;
  • заява складена некоректно, пакет документів від клієнта неповний;
  • закінчився термін претензійної роботи, який встановлено правилами Міжнародних платіжних систем.

Оцінити перевагу отримання смс-повідомлення про будь-яку операцію по карті з’являється можливість саме в таких неприємних ситуаціях. Тому варто підключити цю послугу, щоб отримувати оперативну інформацію, зберегти свої гроші та уникнути стресу.

Коментарі до статті

Комментариев нет. Напишите первый комментарий о статье.

Додати коментар

Ім'я: