UA
RU

Як змінилися правила поповнення банківських карток?

Дата обновления: 15.02.2024 18:34

На тлі боротьби з тіньовою економікою постійно змінюються правила фінансових установ. У зв'язку з цим при поповненні банківських карт в Україні варто знати деякі нюанси, які з'явилися останнім часом.

Основні зміни

Багато підприємців перейшли на електронну форму оплати і стали перераховувати зарплату своїм працівникам безпосередньо на карту. Таким чином, «зарплата в конвертах» стала пережитком минулого.

Щоб уникнути персонального контролю, «тіньовики» стали користуватися терміналами, послугами третіх осіб і знаходити інші способи перерахування грошових коштів.

Анонімність при поповненні карт фізосіб — питання, яке постійно намагався вирішити Нацбанк України. Зрештою вихід знайшли. На офіційному порталі НБУ з'явилася інформація про те, що з 2023 року до підприємців пред'являтимуть нові вимоги. Зокрема, нововведення торкнулися проведення операцій з платіжними терміналами.

Згідно з новими вимогами, із серпня 2023 року після проведення операцій із готівкою формуватимуться квитанції, на яких обов'язково необхідно вказувати номер телефону. Це зроблено для того, щоб унеможливити анонімність під час проведення подібних платежів.

До введення змін платник міг здійснювати різні операції без внесення будь-яких даних. Процедура поповнення карткового рахунку була простою і анонімною, оскільки не було потрібно підтвердження авторизації. Однак при цьому діяло одне обмеження: сума не більше 5000 грн за день.

Починаючи з серпня 2023 року сума внесення готівки в ПТКС збільшилася до 30 000 грн і більше. Але платник має пройти авторизацію.

Кредитна картка Card Blanche White+

Подати заявку

Послідовність дій

Під час внесення готівки необхідно обрати не тільки фінансову установу, а й ввести актуальні дані.

Порядок дій:

 1. Вибрати банк у меню, що відкрилося.
 2. Ввести 16-значний номер картки, на яку потрібно перерахувати кошти.
 3. Указати номер телефону.
 4. Підтвердити авторизацію за допомогою смс-повідомлення або дзвінка.
 5. Ввести пароль.
 6. Внести кошти.
 7. Роздрукувати квитанцію.

Чинні винятки

Однак описані вище нововведення поширюються не на всі операції, так як є винятки. 

Авторизацію не потрібно проводити в таких випадках:

 • Оплата поїздок будь-яким транспортом;
 • Оплата комунальних послуг;
 • Погашення штрафів і податків;
 • Оплата електронних квитків для проїзду в міському та приміському транспорті;
 • Оплата інших послуг, які не оподатковуються.

Запроваджене обмеження значно ускладнить проведення платежів для всіх, хто займається незаконною підприємницькою діяльністю. Однак авторизацію через номер мобільного телефону можна здійснити і зі сторонніх сім-карток, а також знайти інші способи.

Коментарі до статті

Комментариев нет. Напишите первый комментарий о статье.

Додати коментар

Ім'я: